-   Asfalt Katkı Malzemeleri
 
 

 

        Ahmet Coşkun ORTAÇ
Danışman
 
    a.coskunortac@page-ltd.com

Modifiye asfalt kaplamasında dünyanın sayılı firmaları arasında olan İspanyol menşeili Dynasol firması ile yapılan anlaşma gereği, Page 2010 senesinden beri tüm dünyada kabul görmüş ve uygulaması yapılan modifiye bitüm polimeri olan Dynasol Calprene C501 SBS ürününün Türkiye distribütörüdür.

Modifiye Bitüm, yollarda kalıcı deformasyon (tekerlek izi), termal çatlamalar ve agreganın bağlayıcıdan ayrılması gibi bozulmaları önlemek amacı ile yapılan bir asfalt türüdür. Günümüzde Üstyapı imalatlarında, özelliklede son yıllarda ülkemizde kullanım alanı genişletilmiş son projelerde sözleşme şartlarına eklenerek kullanılmaya başlanmıştır.

Ürünün diğer avantajlarını saymak gerekirse ;
- Bakım sıklığı ve bakım masraflarının azalması,
- Çevre dostu oluşu,
- Tekrar kullanılabilirliği,
- Esnek uygulama imkanı,
- Trafik ve tekerlek gürültüsünü azaltma faktörü,
- Kalıcı deformasyonlara karşı yüksek direnci,
- Daha yavaş ve uzun sürede eskimesi,
- Düşük ve yüksek sıcaklıklarda daha iyi performans vermesi,
- Yolun yüzeyinin yağışlı mevsimlerde daha az su tutması nedeniyle görüş ve fren emniyetini arttıran niteliklerinin olması gibi, ekonomik ve standart yükseltici faktörleri sayabiliriz.

Bu büyük avantajlar yol kullanım ömrünü uzatmakla beraber, bakım ve yenileme çalışmaları sıklığını büyük oranda düşürdüğü için, sadece maliyeti azaltmanın dışında, tamir veya onarım sırasında oluşacak trafik tıkanmalarını, şerit kapanmalarının da önüne geçmektedir.

Asfalt Katkı Malzemeleri Broşür
PAGE MERKEZ OFİS İSTANBUL - Eski Üsküdar Yolu Caddesi No:14/3-5 34752 Ataşehir - İSTANBUL Tel: +90(216) 574 44 97-98 Faks: +90(216) 574 56 96 E-posta: page@page-ltd.com
PAGE DEPO - Esentepe Mahallesi Milangaz Caddesi No:44 Kartal - İSTANBUL Tel: +90(216) 517 05 91 Faks: +90(216) 517 05 92
Copyright © Page-ltd.com